Data powstania strony: 31 XII 2005r.

 

Strona zawiera archiwalne zapiski z 2005 roku dotyczące powstawania witryny


Uwaga! nie wszystkie poniższe odnośniki do moich podstron będą prawidłowo działać - wynika to z ustawicznego rozwoju witryny i różnych modyfikacji z tym rozwojem związanych - a mi się po prostu nie chce już poprawiać tych archiwów.


 

23 XII 2005 i już za chwilę Święta - dziś cztery ostatnie zdjęcia w tym roku mojego stawu. Zapraszam i do zobaczenia za rok :-))

16 XII 2005 dziś zupełnie nietypowy temat w mojej witrynie - ale to co zobaczyłem w maju tego roku musiałem w końcu pokazać. Zrobiło to na mnie niesamowite wrażenie - chyba nareszcie wiem, co znaczy naukowe określenie "traumatyczne przeżycie" - dziś pokażę te zdjęcia, ale nie wiem czy moja opowieść odda w jakiś sposób to co zobaczyłem i to co czułem... Dziś 38 zdjęć - Zapraszam do drugiej japonii....

9 XII 2005 dziś OSTATNIA polska pałątka występująca w Polsce - to pałątka mała. Oczywiście zdjęcia od Ewy - to niesamowity sukces, że udało jej się sfotografować wszystkie pałątki i je ROZPOZNAĆ!!! Wyobrażacie sobie ile trzeba zgromadzić szalenie specjalistycznej literatury by to zrobić i jaką mieć cierpliwość by przeglądnąć setki zdjęć i porównać je z opisami i rysunkami z profesjonalnych podręczników i atlasów. Zapraszam!

3 XII 2005 Piotr zaprasza do obejrzenia dalszej historii jego dwóch stawów. Warto zobaczyć co wydarzyło się przez ostatnie dwa lata w jego ogrodzie - co prawda tylko 12 zdjęć, ale jest co poczytać - i w dodatku ciekawie napisane - zapraszam!

27 XI 2005 dziś po kilku miesiącach doczekały się publikacji fantastyczne zdjęcia ważki żagnica sina nadesłane przez Henryka Brzóskę. 22 zdjęcia pokazują przeobrażenie larwy w postać dorosłą oraz doskonałe ujęcia samca i samicy - a zbliżenia jakie zrobił Heniek powalają z nóg. Zapraszam!

23 XI 2005 strona o ogniskowej została dość mocno zmodyfikowana - znacznie się rozrosła, ale jest teraz o wiele bardziej rzetelna. Co prawda troszkę trudniejsza w czytaniu, ale musiałem te zmiany dokonać pod wpływem sugestii fachowców z grupy dyskusyjnej pl.rec.foto.cyfrowa - wyszły te zmiany naprawdę stronie na dobre. Przy okazji zmieniłem zdjęcia na lepsze technicznie.

19 XI 2005 żagnica wielka to kolejna ogromna polska ważka - ale dość rzadko spotykana - aż troje autorów przygotowało dla mnie te zdjęcia - dziękuję i zapraszam - dziś 6 zdjęć: od Henia Brzóski, Ewy ( to już tradycja :-)) ) i nowego autora Maćka Krawca.

15 XI 2005 dziś zupełnie nietypowa strona - ktoś, z kim czasami piszę o jego hobby zapytał mnie o ogniskową obiektywu - "co to właściwie jest". Można by to narysować, można by to przedstawić matematycznie, a ja to opisałem słowami, a teraz poparłem to wszystko zdjęciami - no i zupełnie niespodziewanie powstała całkiem niezła strona. A przy okazji dołożyłem na niej sporo ciekawych linków i powstał taki almanach dla początkujących - Zapraszam - dziś 16 moich zdjęć.

12 XI 2005 sielanka nad stawem - czyżby??? Dziś 11 moich zdjęć z tego, czego lepiej nie widzieć.... i udawać, że się nie wie...

5 XI 2005 dziś bez żadnej przesady mogę napisać, że pokazuję najlepsze w polskim internecie, a może i w światowym !!!! zdjęcia ważki żagnica sina. 21 zdjęć Ewy wykonanych w ciągu dwóch lat obserwacji jej życia - takich zdjęć nie robi się w ciągu jednej godziny jednej niedzieli - takie zdjęcia robi się wiele miesięcy - zapraszam BARDZO do tej rewelacyjnej strony.!!!!

29 X 2005 kilka dni trwało opracowanie tej strony, bo wybrać spośród setek zdjęć i przygotować 77 zdjęć do pokazania na stronie www to naprawdę wymaga bardzo dużo pracy. No i jeszcze wszystko opisać, sprawdzić, poprawić... Ech - ale warto było - dziś NAPRAWDĘ 77 zdjęć o moim grzybieniu - zapraszam!!!

22 X 2005 dziś czwarta pałątka - pałątka zielona - oczywiście zdjęcia od Ewy - dziś 6 zdjęć. (W Polsce żyje 5 gatunków pałątek -czy udało się Ewie zrobić zdjęcia WSZYSTKICH gatunków ???? )

15 X 2005 dziś zapraszam na małą ucztę - dziś nowa strona, o królewskim ptaku.... hehe - nie o pawiu!!!! Dziś na swoją stronę zaprasza łabędź niemy - wspaniały, potężny, piękny ptak. Dziś 31 zdjęć moich i Bożeny - zapraszam!

10 X 2005 no i już sprawozdanie z porządków w stawie gotowe - zapraszam - 8 zdjęć z babrania się w mule

9 X 2005 dziś tylko jedno zdjęcie... ale ten weekend był dla mnie stanowczo za krótki... ale w tygodniu uzupełnię zdjęcia - a tematem ich będą "wielkie porządki" w moim stawie jakie robiłem 30 sierpnia

2 X 2005 Ewa już przyzwyczaiła mnie, że przysyła ważki i żaby wszelakie... a dziś pokażę jej zdjęcia "skorpiona wodnego" - o!!!! - to trzeba koniecznie zobaczyć!!!!

25 IX 2005 dziś trzecia pałątka - pałątka południowa - to jest naprawdę fantastyczne, że w mojej witrynie pojawia się kolejna malusieńka ważka - Ewa zaprasza do obejrzenia jej 6 zdjęć.

22 IX 2005 nowa ważka, rzadka, chroniona, tylko jedno zdjęcie od Ewy... szkoda. Zapraszam - dziś ważka lecicha mała.

17 IX 2005 dziś 37 zdjęć pokazuje Seweryn - wielki staw z wyspą pośrodku... wiele pracy ale i wiele odwagi potrzeba by stworzyć taki staw - zapraszam!!!!

10 IX 2005 i już jest druga strona z serii pałątkowatych - 5 zdjęć od Ewy, a dwa z nich wprost powalają z nóg - przecież to są tak malusie ważki, a zdjęcie Ewy pokazują je takie ogromne!!! Na tej stronie umieściłem również dwie moje prace porównujące ze sobą pałątkę podobną i pospolitą. Zapraszam!

7 IX 2005 na stronie ważki gadziogłówka zwyczajna przybyło tylko jedno zdjęcie - ale na pewno już wiem, że to zdjęcie samca tej ważki - bo od dwóch dni wiem jak odróżnić samca i samicę gadziogłówek - i to także na tej stronie pokazuję

4 IX 2005 dziś strona o rzęsie wodnej - całkowicie przerobiona po 4 latach - dziś 21 moich zdjęć - ale raczej nie samej rośliny (no bo co tu można fotografować :-))) ), te zdjęcia dotyczą otoczenia, w którym ta roślina występuje.

29 VIII 2005 podstrona o ważkach wzbogaciła się o nową stronę - to strona pokazująca budowę ważek, budowę skrzydła ważki i słownik "terminów ważkowych" - całość przygotowała Ewa, a ja właściwie tylko przeszkadzałem co się fachowo nazywa "wsparcie duchowe" :-))) Zapraszam więc do Słownika!!!

28 VIII 2005 zupełnie nowy dział i zupełnie nowa strona - Ewa zobowiązała się przygotować opis i zdjęcia wszystkich pałątek występujących w Polsce - o kurcze!!!! to nie żarty!!! Dziś wprowadziłem na stronę o ważkach miejsce na te nowości. Więc pojawiła się na tej stronie nowa rodzina ważek: pałątkowate i krótki opis do tej rodziny. I jest już pierwsza nowa strona - to ważka pałątka podobna. Zapraszam!!!

28 VIII 2005 uzupełniłem stronę "ważka płaskobrzucha" o trzy zdjęcia samiczki składającej jaja - zdjęcia nadesłała Ewa - dziękuję.

25 VIII 2005 spore zmiany w mojej witrynie - rozdzieliłem stronę "Pływają, latają..." na dwie części - jedna jest o ważkach - to będzie ciągle doskonalona strona, i na stronę o różnych innych zwierzętach. A z kolei połączyłem w całość dwie strony o roślinach - nie miało już sensu rozdzielać roślin na jakieś dwie enigmatyczne grupy roślin "moich" i "innych" skoro to się po wielu latach istnienia mojego stawu całkowicie wymieszało. Animowane menu dostało ładne nowe przyciski dla tych stron. Zapraszam do obejrzenia zmian.

20 VIII 2005 no i upłynęły 4 lata od czasu powstania strony "Nawłoć kanadyjska" i czas na wielkie zmiany na tej stronie - zapraszam - dziś 23 zdjęcia tej rośliny - moje zdjęcia i jak zwykle doskonałe... ale po co ja to piszę... przecież każdy to wie!!!! :-))))

13 VIII 2005 no i skoro tydzień temu pokazałem zdjęcia ważki świtezianka dziewica to dziś pora na zdjęcia ważki świtezianka błyszcząca - co prawda zdjęcia nie są najlepsze, ale lepsze takie niż żadne... a poza tym..... i tak te zdjęcia są lepsze niż te, które można znaleźć w sieci...

6 VIII 2005 dziś niewiele zdjęć, a nawet bardzo mało.... ale za to bardzo pięknej ważki - zapraszam na stronę ważki świtezianka dziewica - dziś pokazuję 2 zdjęcia zrobione przez Ewę, ale pokazuję podwójnie - więc wyszło 4 - to się nazywa kreatywne wykorzystanie zdjęć :-)))

3 VIII 2005 no to obiecane zdjęcia mojego siedmioletniego stawu.... tylko 4 zdjęcia, przecież więcej nie potrzeba, dziś raczej więcej słów niż zdjęć - cóż, taka rocznica nastraja do refleksji.....

1 VIII 2005 no cóż - na razie musi wystarczyć tylko zmiana powitalnego obrazka - no przecież dziś siódme urodziny Mojego stawu !!!!! Więc dziś chociaż tyle, a za kilka dni więcej zdjęć...

30 VII 2005 trafiła mi się ostatnio niesamowita sprawa - zrobilem zdjęcia ważce objętej ścisłą ochroną - to trzepla zielona - mogę śmiało powiedzieć, że w polskim internecie nie ma zdjęć tej ważki (to "zdjęcie", które znalazłem pominę łaskawym milczeniem) - moje są właściwie jedyne !!!

30 VII 2005 zmieniłem sposób prezentacji ważek na stronie "Pływają, latają..." - już nie będę ich dodawał chronologicznie (czyli był tu niezły "groch z kapustą"), ale będę stosował podział systematyczny, obowiązujący w biologii - stron z ważkami jest już w mojej witrynie na tyle dużo, że warto je już prezentować w sposób zgodny z podziałem naukowym.

29 VII 2005 dziś swoje oczko pokazuje Jarek - zapraszam

24 VII 2005 ważka zalotka czerwonawa to zupełnie nowa ważka w mojej witrynie - zapraszam na jej nową stronę - dziś 6 moich zdjęć

17 VII 2005 dziś 11 zdjęć o nowej roślinie - to pływacz zwyczajny - zupełnie nowa roślina w mojej witrynie - zapraszam do obejrzenia moich zdjęć i przeczytania co to za dziwo!

14 VII 2005 już środek lata, a na stronie "Rok 2005" jeszcze pokazuję początki czerwca - czas na kolejne kilka zdjęć! - dziś początek lipca - zapraszam do Mojego stawu - dziś 6 zdjęć

10 VII 2005 po tygodniu pracy skończyłem bajkową opowieść o Morzu Czerwonym, o nurkowaniu, o rybach, o rafie koralowej - oczywiście, że to temat dość luźno związany a ogrodowymi stawami, ale warto obejrzeć chociaż na zdjęciach takie bajkowe ryby - strona jest potężna, zawiera 83 zdjęcia, modemowcom odradzam....

5 VII 2005 dwa nowe zdjęcia na stronę zaskrońca nadesłał Zbyszek

3 VII 2005 dziś tylko zwiastun strony.... tylko jedno zdjęcie.... ale będzie więcej... Zapraszam...

28 VI 2005 dwa nowe zdjęcia doszły na stronę przeobrażenia żagnicy - to zdjęcia larw przed przeobrażeniem - oczywiście zdjęcia od Ewy

26 VI 2005 zdjęcia z przeobrażania się ważki żagnicy przedstawia Ewa - warto zabaczyć jak rodzi się ważka

25 VI 2005 na stronie "Ważka czarnoplama" wstawiłem 4 zdjęcia zrobione przez Ewę - dwa zdjęcia wylinki i 2 zdjęcia ważki - o trochę innym ubarwieniu....

23 VI 2005 przybyło 3 zdjęcia na stronie zaskrońca

22 VI 2005 zaskroniec to nie jest miły gość w ogrodowym stawie - spróbujmy go trochę poznać bliżej - dziś 13 zdjęć, ale nie moich, wszystkie dostałem gdy ogłosiłem na kilku grupach, że poszukuję zdjęć płynącego zaskrońca.

16 VI 2005 cóż - tylko jedno zdjęcie, a trudno - lepiej jedno niż żadne -dziś zdjęcie ważki lecicha pospolita nadesłał Jurek

14 VI 2005 piękne zdjęcia jaszczurek w cudownie zielonych godowych kolorach pokazuję na ich stronie. Tym razem swoje trzy zdjęcia prezentuje Tomasz Nurzyński

10 VI 2005 niezwykły gość nad oczkiem wodny.... przeczytajcie sami co napisała i obfotografowała Teresa

10 VI 2005 dostałem w prezencie lampę typu solar do ogrodu - och!!! nie mogłem się powstrzymać by nie zrobić takiej strony - warto wiedzieć co się kupuje! A telewizyjne reklamy..... ech, szkoda gadać...

5 VI 2005 znów kolejny miesiąc AD 2005 poszedł z zapomnienie... kilka słów o zimnym maju i kilka zdjęć mojego stawu - zapraszam

29 V 2005 dziś chcę pokazać moje zdjęcia jakie zrobiłem w moim ogrodzie kilka dni temu - zapraszam do obejrzenia 17 zdjęć padalca pospolitego

15 V 2005 cztery nowe zdjęcia traszek w jej Morzu Kaspijskim pokazuje dziś Ewa - zapraszam

14 V 2005 ciekawy mail napisał do mnie znajomy stawowicz Paweł . Jego staw jest 9 letni i można go śmiało zaliczyć do starych stawów - nie ma tam wielu słów, ale jest duża mądrość. Warto przeczytać!

8 V 2005 kilka zdjęć mojego stawu - już wszystko cudnie zielone, już jest tak ciepło, wspaniały jest maj (no, ale ostatnie dwa dni chyba temu przeczą!!!)

6 V 2005 Już po raz szósty zmieniam serwer, na którym jest postawiona moja witryna - właściwie wypada, że robię to każdego roku. Po prostu, to co rok temu zachwycało, dziś staje się za małe, za ciasne, za drogie. Również zmiany serwerów wiązały się ze zmianami adresów mojej witryny. Sprawiało to i mi i internautom wiele kłopotu - aby w końcu się od tego uwolnić kupiłem własną domeną i mam nadzieję, że teraz będzie lepiej - a i witryna ma teraz łatwy do zapamiętania adres:

http://staw.bieleccy.com.pl

5 V 2005 "Co ranka krew mnie zalewała..." - ten tytuł musi zaintrygować - cóż łatwiejszego niż poczytać samemu.... - Włodzimierz zaprasza do swojego stawu

30 IV 2005 uzupełniłem "skończoną" stronę o kwietniowych zalotach ropuch i żab trawnych.... doszły zdjęcia i moje i Ewy M. i Henryka Brzóski.... i tak wspólnymi siłami nazbierało się tych zdjęć aż 55 sztuk, jest co oglądać!!!!

23 IV 2005 i zapowiadany mróz jednak przyszedł - narobił spustoszenia, oj !!!!! biedne bobrki - prawie wszystkie kwiaty zniszczone - 3 nowe zdjęcia

22 IV 2005 dziś wiosenne zdjęcia rzekotki drzewnej - 4 swoje świetne zdjęcia pokazuje Ewa

21 IV 2005 strona "Problemy ze starym stawem" - warto poczytać co może kiedyś i nas spotkać

18 IV 2005 kwitnie forsycja, kwitnie cudownie, jest ciepło, wspaniale, jest super!!! A zapowiadają za 2 dni mróz w nocy - nie chcemy mrozu!!!! Dziś 4 zdjęcia mojego stawu i forsycji kwitnącej cudownie :))

16 IV 2005 Nowa strona - wiosenne pytania AD 2005, ale chyba nie będzie zbyt często uzupełniana... miałem w tym roku już chyba z 10 maili o glony.. serio - już nie odpisuję na takie maile - nie chce mi się!

15 IV 2005 Tomek zaprasza do swojego ogrodu, w którym zbudował dwa stawy. Zupełnie nowa strona, zupełnie nowy ogród - zapraszam!

9 IV 2005 skończyłem stronę o wiosennych żabach i ropuchach... Strona zawiera 42 zdjęcia, 3 pliki dżwiękowe i jeden filmik. No i moje komentarze.... Robiłem tę stronę 6 dni - sześć bardzo dłuuugich popołudni.... Ale jakoś tak dobrze, sprawnie i szybko wszystko mi wychodziło, to był ciekawy temat, miałem dużo materiału zdjęciowego i własnych obserwacji... no i jakoś poszło....

5-8 IV 2005 wstawiłem godowy rechot samca ropuchy i żaby trawnej, oraz 19 zdjęć z zalotów żab trawnych.... będzie więcej.... jeszcze zaloty ropuch czekają na opracowanie.....

4 IV 2005 jeszcze tylko kilka dni będą trwały gody ropuch i żab trawnych - warto to zobaczyć na własne oczy, by nie dziwić się później skąd się biorą dzieci (oczywiście żabie i ropusze dzieci :-))) ) - ale na razie tylko kilka zdjęć w ramach wstępu - czyli who-is-who.... czyli dziś tylko 7 zdjęć - oczywiście jak zwykle moich (czyli najlepszych, ale to już przecież wszyscy wiedzą......)

31 III 2005 kolejna modyfikacja w mojej witrynie - skończyłem dziś całkowitą zmianę strony o roślince żabieniec babka wodna - wszystkie zdjęcia "internetowe" ze starej wersji strony poszły do kosza, a ich miejsce zajęły oczywiście jak zwykle moje zdjęcia - dziś 18 zdjęć żabieńca w moim stawie i w leśnym jeziorku - zapraszam

27 III 2005 dziś Wielkanoc, życzę wszystkim moim znajomym radosnych Świąt i zapraszam do rzucenia okiem na mój staw sprzed 4 dni. Już przyleciały kaczki, już ropuchy się obudziły, już Wielkanoc blisko... tylko 4 zdjęcia... ale po cóż więcej.....

20 III 2005 u nas już wiosna, i chyba w całej Polsce - no wreszcie, toż żadna łaska, że nadeszła. Bywały lata, że o tej porze na dzień wagarowicza szliśmy do szkoły ubrani jak w lecie! Dziś tylko dwa zdjęcia z mojego ogrodu - wystarczy :)))

18 III 2005 Nieustanne spamy dochodzące do mnie z zagranicznych serwisów reklamowych (i przepuszczanie ich przez serwis (....) - nie podam adresu, bo jeszcze mnie do sądu podadzą...) zmusiły mnie do zmiany adresu mailowego mojej witryny - szczegóły tutaj

15 III 2005 skończyłem dziś stronę o wierzbówce - wspaniałe 15 zdjęć - wyłącznie moje własne - zapraszam!

13 III 2005 dziś tylko dwa zdjęcia - ale tylko tyle miałem czasu... uzupełnię tę stronę w tygodniu. Ale już nie mogłem wytrzymać z pokazaniem tych zdjęć - już tak bardzo chce mi się wiosny, słońca, ciepła, a nawet upału - więc niech te dwa zdjęcia osłodzą trochę poniedziałkowy, zimowy (jeszcze) poranek.... Zapraszam do całkowicie zmienionej strony rośliny wierzbówka kiprzyca - dziś tylko dwa zdjęcia :-(((
ale będzie znacznie więcej :-))))

5 III 2005 wiosna coraz bliżej - pomimo mrozów i śniegu nadchodzi, chociaż tego nie widać. A wiosną w stawach pojawiają się glony - więc dziś znów pokazuję jak można zupełnie inaczej podejść do spraw glonów i nie tylko - zapraszam do Dzikiego ogrodu - Wildlife Garden w Londynie - jak zwykle wyłącznie moje zdjęcia i całkiem ich dziś sporo bo aż 28

27 II 2005 już dwa miesiące nowego roku zleciały jak dwa dni.... ależ ten czas goni... a tu się okazuje, że już dwa tygodnie żadnych zmian w mojej witrynie! Więc dziś kilka zdjęć z naszego ogrodu i okolic - piękna zima wreszcie przyszła i do nas....

10 II 2005 dziś kolejna nowa roślina w mojej witrynie - to ponikło błotne. Piękna, rodzima roślina, mogąca być ozdobą każdego ogrodowego stawu. Niestety - nie doceniana! Więc spróbuję na mojej stronie ukazać jej urok - zapraszam do obejrzenia moich 15 doskonałych zdjęć

6 II 2005 całkowicie przerobiłem stronę o rzęśli bagiennej - zapraszam - dziś 7 moich wspaniałych zdjęć tej rośliny

1 II 2005 moja Galeria dobrych zdjęć wzbogaciła się o nieprawdopodobnie rzadkie zdjęcie kreta albinosa. Niestety, nie jest to moje zdjęcie, ale nadesłane do mnie przez anonimowego fotografa, w którego ogrodzie krety właśnie szaleją... Uważam, że to zdjęcie trzeba pokazać każdemu kto kocha krety inaczej, dlatego dołączam to zdjęcie do moich krecich zdjęć w mojej Galerii

30 I 2005 dwa zdjęcia mojego stawu otulonego w śniegu na nowej stronie Rok 2005 - o rety, kolejny rok się zaczął!!!

23 I 2005 no to czas szykować się do prawdziwej wiosny, więc dziś coś na zielono :-) Zapraszam do całkowicie odmienionej strony o podwodnej roślince rogatek sztywny. Bardzo kiedyś tę roślinkę nisko oceniłem, ale teraz całkowicie zmieniłem zdanie - to jest przepiękna roślina i uważam, że może być królewską ozdobą ogrodowego stawu - zapraszam do obejrzenia moich dziewięciu doskonałych zdjęć

9 I 2005 znów pojawił się problem z jesiennymi liśćmi - kolejny list od Adama - warto przeczytać o jego problemach i wyciągnąć dla siebie wnioski! - zapraszam. A przy okazji można odwiedzić jego stronę z jego zdjęciami

9 I 2005 kilka słów o ramienicy kruchej nadesłał Paweł - dzięki!

7 I 2005 ktoś znów ma problem z wydrą - tym razem wydaje mi się, że jest jakiś sposób na tego drapieżnika - do przeczytania o tym zachęcam na stronie o wydrze, a przy okazji przedstawiam tam 6 moich zdjęć takiej "wydry-nie_wydry"

6 I 2005 kolejna nowa strona na "Waszych stawach" - do swojego jeziorka zaprasza Stanisław

4 I 2005 pierwsza strona w nowym roku musi być fantastyczna - wtedy wszystkie kolejne też takie będą :-)),
więc zapraszam do obejrzenia moich 27 zdjęć związanych z hiacyntem wodnym, zrobionych przeze mnie nad rzeką Vaal


 

(c) by Leszek Bielecki 2005Valid HTML 4.01 Transitional
Ta strona spełnia standardy kodu HTML 4.01 Transitional