Data powstania strony 16 IV 2005r.

Data ostatniej modyfikacji 16 IV 2005r.

Wiosenne pytania AD 2005

 

Mail pochodzi z dnia 15 IV 2005r.

Im więcej czytam tym mniej wiem a raczej bardziej wiem, że cos jest nie tak, ale kiedy budowaliśmy nasze oczko to nie miałam się kogo spytać. Trudno - ale nie zasypię go na pewno (bo to jest podobno najlepsze lekarstwo na całe zło (nawet z glonami)).

Nie wiedziałam na przykład, że powinny być 2 półki a ja mam jedną. I cały czas myślę jak by tu naprawić ten błąd rękami mojego męża i żeby potem nie było na mnie. I tym optymistycznym akcentem kończę i pozdrawiam.
Beata

Odpisałem...

to naprawdę nie jest trudne i to co narysowałem jest naprawdę rozsądne....
szerokość takiej strefy bagiennej bym zrobił jak największą - na ile pozwala na to rozmiar kupionej folii

myślę że taki poglądowy rysunek zupełnie wystarczy

i narysowałem takie dwa rysunki, prościutkie, trochę byle jakie, ale przecież to nie chodzi o to, bym udawał artystę :-)))
i je od razu też wysłałem. I tak sobie myślę, że to jest bardzo dobra rada dla każdego kto przerabia staw, wymienia folię na nową, albo w ogóle planuje jakieś wielkie zmiany w stawie i ogrodzie. Bo strefa bagienna to wspaniałe miejsce... Ale uwaga - rośliny tam się tak rozrastają, że naprawdę, bez litości, nożem, nożyczkami, trzeba tam utrzymywać porządek, bo zrobi się z tego jedna wielka plątanina. Ale ja lubię taką dżunglę....

I na litość Boską - nie wkładajcie do stawu jakichś kamieni łupanych, o ostrych krawędziach... Tyle tego sprzedają różne centra ogrodnicze, ludzie to kupują, kładą do stawu, na folię, te kamienie tną folię jak żyletka, a potem ludziska piszą, że im "woda paruje ze stawu"
:->>>

Więc do tej strefy bagiennej tylko otoczaki z pola, takie drobne jak pięść, za 5 minut można nazbierać pełne wiadro takiego śmiecia polnego na każdym ornym polu na wiosnę i po żniwach.

A rośliny do strefy bagiennej???
No, myślę, że wystarczy tylko rzucić okiem na moje opisy roślin, albo wybrać się nad jakieś leśne jeziorko albo łąkę pociętą rowami melioracyjnymi.

Aha! Jeszcze dwa słowa o folii - wyraźnie piszę wyżej dla kogo jest przeznaczona moja odpowiedź: "kto przerabia staw, wymienia folię na nową". Chcę to wyraźnie podkreślić - proponując wykonanie strefy bagiennej NIE MAM NA MYŚLI doklejania nowej folii do już istniejącej - to w amatorskich warunkach się nie uda (no, chyba że cud!). To jest propozycja dla nowopowstających stawików i dla ludzi, którzy je generalnie przerabiają!!! Czyli właśnie dla Beaty.

 

***

 
Valid HTML 4.01 Transitional
Ta strona spełnia standardy kodu HTML 4.01 Transitional