Data powstania strony: 31 XII 2004r.

 

Strona zawiera archiwalne zapiski z 2004 roku dotyczące powstawania witryny


Uwaga! nie wszystkie poniższe odnośniki do moich podstron będą prawidłowo działać - wynika to z ustawicznego rozwoju witryny i różnych modyfikacji z tym rozwojem związanych - a mi się po prostu nie chce już poprawiać tych archiwów.


 

24 XII 2004 wigilijne zdjęcia mojego stawu kończą ten rok - dla mnie wspaniały, fascynujący, pełen przygód i niespodzianek (nawet dzisiejszy dzień zaskoczył mnie kompletnie!!!) - to był dla mnie dobry rok - czego życzę i sobie i wszystkim moim znajomym stawowiczom w przyszłym roku - Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!!!!

19 XII 2004 ostatnio bardzo rzadko uzupełniam swoją witrynę, ale to i pora nie taka, a i mam zajęty teraz czas trochę inną pasją.... więc dziś tylko taki zwiastun, zapowiedź co zrobię niedługo - niestety tylko jedno zdjęcie

7 XII 2004 dziś kolejne rewelacyjne zdjęcia - tym razem chcę zaproponować coś zupełnie niesamowitego - staw jurajski! Zapraszam do obejrzenia moich 18 (jak zwykle pięknych) zdjęć!

20 XI 2004 kolejna roślina po raz pierwszy pojawia się w mojej witrynie - to oczeret jeziorny, rodzima roślina "szuwarowa" - niby popularna, rosnąca wszędzie... Hmmm, no to dlaczego sześć lat jej szukałem ??? Oczywiście jak zwykłe wyłącznie moje (i jak zwykle świetne) zdjęcia!

12 XI 2004 dziś nowa strona - fantastyczne zdjęcia prezentuję ja i Ewa - zapraszamy dziś do obejrzenia pospolitego, a jednocześnie dość rzadko spotykanego zwierzątka w naszych ogrodach - to ropucha szara, naprawdę piękny i ciekawy zwierzak - tylko trzeba go umieć Dostrzec!

8 XI 2004 wiosna się zbliża wielkimi krokami (hehe, no przecież to prawda!), a wraz z nią zmora wszystkich stawowiczów - glony!!! Zapraszam do zupełnie innego spojrzenia na nie....

5 XI 2004 mogę właściwie z czystym sumieniem napisać, że znów powstała nowa strona o nowej roślinie - to manna mielec, wysoka trawa nadwodna - co prawda 4 lata temu poświęciłem jej kilka słów, ale wstawiłem wtedy tylko jedno zdjęcie... dziś nadrabiam zaległości i zapraszam do obejrzenia jej w pełnej krasie - 12 świetnych zdjęć tej rośliny wykonane jak zwykle przeze mnie (osobiście!!! - vide księga gości i wpis pana "żabiastego" - tak, wykonałem je osobiście i jestem z tego dumny!)

29 X 2004 no i korzystając z zaczynającego się pięknego i dłuuuugiego weekendu dokończyłem stronę o żabiścieku - wreszcie!!!

24 X 2004 tak cudną mamy jesień, że szkoda każdej godziny na weekendowe siedzenie przy komputerze - dlatego dziś tylko jedno zdjęcie - ale obiecuję będzie więcej!!! Dziś powstała zupełnie nowa strona o roślince żabiściek pływający - zapraszam - oczywiście jak zwykle wyłącznie moje zdjęcia

17 X 2004 i skończyłem stronę o tym, jak wyglądał mój Park w czerwcu AD 2004. Jaka szkoda, że teraz można obejrzeć tylko zdjęcia.... Ale przecież już niedługo będzie znów maj
:-)))))

11 X 2004 dziś kilka zdjęć z mojego Parku - jakie to piękne bo.... z czerwca , jak wspaniale w październiku zobaczyć jak piękne jest nasze polskie lato !!!!

3 X 2004 zaczyna się jesień nad moim stawem - dziś tylko 4 zdjęcia..... po prostu nawet piękne zdjęcia jesienne już nie są tak radosne jak majowe, więc te cztery zdjęcia wystarczą...

23-24 IX 2004 skończyłem zmiany w Gliniankach Henryka - oj, z mojej winy nic nie aktualizowałem na jego stronie przez całe lato - ale już gotowe!!! Nadrobiłem  wszelkie zaległości - a zaległości całkiem niezłe bo od..... marca'2004

22 IX 2004 zaczyna się jesień i zaczynają się pojawiać pytania o zabezpieczenie stawiku przed "jesiennymi liśćmi" - zapraszam do lektury - w cztery osoby napisaliśmy całkiem przyjemny esej o tych sprawach - zapraszam

19 IX 2004 dziś do swojego ogrodu zapraszają Katarzyna i Grzegorz - swoją opowieść prezentują na 42 zdjęciach - wydaje się, że jest to strasznie dużo, ale po skończeniu czytania ich opowieści ma się i tak uczucie, że mogło by ich być nawet i dwa razy więcej - zapraszam do lektury - warto!!!!!

10 IX 2004 zmodyfikowałem całkowicie starą już bardzo stronę o pływaku żółtobrzeżku - dzięki Ewie, stare i dość słabe zdjęcia ściągnięte "100 lat temu" z internetu zastąpiłem jej fantastycznymi zdjęciami - zapraszam !


Od dnia 10 IX 2004 przechodzę w mojej witrynie na nowy standard rozdzielczości 1024x768. Nie będę modyfikował starych stron, gdyż wymagało by to ogromnego nakładu pracy. Ale wszystkie modyfikacje i nowości wprowadzane od dnia dzisiejszego będą dostosowane do tego formatu. W związku z tym wzrośnie także "ciężar" prezentowanych dużych zdjęć - często aż o 50 %. Ale w związku z coraz powszechniejszym łączeniem się z siecią przy pomocy łączy stałych (tania (???) neostrada) to nie powinno być znaczącym utrudnieniem. Oczywiści zdaję sobie sprawę, że modemowcy nie będą zadowoleni (a wręcz przeciwnie). Ale uważam, że skoro 70% rynku to terminale 17 calowe pracujące na rozdzielczości 1024x768 to należy po prostu się dostosować do większości. Oczywiście, użytkownicy pracujący na terminach 15 cali na rozdzielczości 800x600 nie zauważą żadnej zmiany. Nowy format będzie "sztucznie" pomniejszany do ich potrzeb. Moja witryna dokona tego automatycznie.


8 IX 2004 w sieci jest dziesiątki (?),  setki(?)  tysięcy kawałów, chyba tysiące stron z kawałami, więc nie robię im konkurencji publikując raz do roku w mojej witrynie jakiś kawał lub opowiastkę... Bo tak średnio raz do roku trafiam na coś arcyśmiesznego! Czasami długiego, czasami malutkiego.... Dziś zapraszam do przeczytania o kotku.

5 IX 2004 znów po tegorocznych wakacyjnych podróżach przywiozłem trochę ciekawych zdjęć - będę je powoli pokazywał w swojej witrynie. Dziś zapraszam do obejrzenia.... obejrzenia.... Hipopotamów w oczku wodnym - wcale nie żart - przekonajcie się sami - Zapraszam - prezentuję jak zwykle moje świetne zdjęcia!

31 VIII 2004 gadziogłówka żółtonoga jest ważką chroniona - jej zdjęcia nadesłała jak zwykle Ewa - zapraszam do zupełnie nowej strony z pięknymi zdjęciami tej ważki

22 VIII 2004 szarynka grzybieniówka to szkodnik spędzający sen z powiek niejednego stawowicza... A może ta strona pomoże im wreszcie zasnąć spokojnym  snem? Zapraszam do lektury.

15 VIII 2004 wreszcie swojej strony doczekała się żaba trawna - jak zwykle ostatnio dzięki zdjęciom Ewy - zapraszam - oczywiście znów kolejna porcja dobrych zdjęć!

8 VIII 2004 szósta rocznica powstania mojego stawu to okazja do chwili refleksji i zadumy nad upływem czasu, ale również okazja do podziwiania mojego stawu!

31 VII 2004 zakończyło się głosowanie w konkursie "Rekiny internetu" w turze lipcowej - moja strona dostała 32 głosy - strona zwycięska ok. 2000 głosów - ale z drugiej strony patrząc zająłem ok. 15 miejsce na 90 zgłoszonych stron - więc nie jest tak źle.... dziękuję wszystkim za oddane głosy na moją stronę

6 VII 2004 a co się dzieje w moim stawie? - już dwa miesiące nie pokazywałem żadnych zdjęć stawu - pora to nadrobić!!! Zapraszam do strony "Rok 2004" [no i do głosowania na moją stronę w konkursie - może w moim stawie zamieszka jakiś rekin :-)))) ]

4 VII 2004 zapraszam na nową stronę - dziś zaprasza Ewa do obejrzenia jej zdjęć żabki rzekotka drzewna - to naprawdę rzadka okazja zobaczenia tego zwierzątka! Polecam!!!

2 VII 2004 wczorajsza strona niespodziewanie się rozrosła o ciekawy problem: co zrobić z pionową skarpą przy stawie?

1 VII 2004 znów ktoś pisze o glonach, o zielonej wodzie... tym razem niewielki esej o tych sprawach, już mi się szczerze mówiąc nie chce w kółko pisać o tym samym...

26 VI 2004 tym razem nowa strona w mojej galerii zdjęć - chcę pokazać kilka ładnych zdjęć jaszczurki zwinki - to także bardzo piękny i ciekawy mieszkaniec naszych ogrodów. Jak zwykle tylko dobre zdjęcia - moje i Heńka - fachowca od Glinianek :-)

W dniu 22.06 2004 przeniosłem moją witrynę "Mój staw" na nowy serwer. W związku z tym uległ zmianie mój adres - obecny to http://www.staw.aplus.pl.  Z uwagi na lepszy serwer i szybsze łącza mojego nowego providera strony w witrynie powinny otwierać się szybciej. Również w tym dniu "Wasze stawy" wróciły na swoje właściwe miejsce (po rocznym "wygnaniu" na serwer darmowy). Myślę, że wszyscy na tej przeprowadzce skorzystają. Obecnie dysponuję 300MB powierzchni na dysku, więc moja witryna może się dalej spokojnie rozwijać. Również powinny się skończyć kłopoty z prawidłowym indeksowaniem mojej witryny przez wyszukiwarki Onetu i WP.

15 VI 2004 Heniek B zrobił również ładne zdjęcie łątki dzieweczki - pierwszy raz widzę takie ujęcie - fajnie wyszło!

14 VI 2004 nowa ważka w mojej witrynie - prosto z Mazur - piękna, duża, żółta ważka - zdjęcia nadesłał Heniek B. - są prawie tak dobre jak moje :-))) Niestety, tylko dwa zdjęcia.... szkoda!

11 VI 2004 zupełnie nowe zdjęcia na zupełnie przerobionej stronie rdestnicy pływającej - swoje zdjęcia prezentuje Ewa

4 VI 2004 nie ma rzeczy niemożliwych... Nie wierzycie??? Nie wierzycie, że można mieć ocean??? No to zobaczcie!!! 32 zdjęcia czekają na "Waszych stawach"

24 V 2004 dwa zdjęcia traszki ze swojego stawu pokazuje Ewa - bardzo trudno jest zobaczyć traszkę w wodzie, a przy samym brzegu to zupełna rzadkość, a jeszcze zrobić zdjęcie (które w miarę dobrze wygląda) to już cud! Zapraszam!

22 V 2004 zakwitły irysy, a właściwie już przekwitają.... na stronie "Kosaciec żółty, irys" pokazuję 9 nowych zdjęć irysa z tego roku - od pierwszych mieczy wychylających się z lodowatej wody na początku kwietnia do teraz, gdy już przekwita - Zapraszam!

20 V 2004 trzy zdjęcia z tarła karasia złocistego nadesłała Ewa - zapraszam do obejrzenia jej zdjęć - dobrych zdjęć, bo przecież gdyby nie były dobre to bym ich nie pokazał w mojej witrynie!

18 V 2004 i znów nowa roślina w mojej witrynie - pięciornik gęsi - nieduża, bardzo ładniutka rodzima  roślinka - zapraszam do obejrzenia 8 moich (jak zwykle) zdjęć

16 V 2004 zapraszam do zupełnie nowej wersji strony "Pałka szerokolistna" - jest to kolejna, istniejąca od bardzo dawna strona, którą całkowicie przerobiłem i gdzie pokazuję jak zwykle wyłącznie moje zdjęcia - dziś 14 zdjęć pałki szerokolistnej

13 V 2004 zapraszam tym razem do... kałuży... bo jak nazwać "coś" co jest "Trochę większe niż wrona..." - czyli nowa strona na Waszych stawach - zaprasza Krystyna

7 V 2004 o tym co robiłem w dłuuuugi majowy weekend i przez kilka ostatnich dni można przeczytać w nowościach na stronie "Rok 2004"

6 V 2004 kilka nowych informacji o żółwiu czerwonolicym na jego stronie - warto przeczytać !

4 V 2004 zapraszam do nowej strony nowej rośliny - dziś pojawił się w mojej witrynie wywłócznik kłosowy - jak zwykle wyłącznie moje zdjęcia - dziś 17 zdjęć wywłócznika - każdy etap jego rozwoju - to jest naprawdę rewelacyjna strona !

24 IV 2004 zbudowałem całkowicie od nowa stronę "Ważka płaskobrzucha" - zmieniłem całkowicie opisy, usunąłem ściągane z sieci fotki - teraz prezentuję jak zwykle wyłącznie moje zdjęcia

23 IV 2004 zmieniłem stronę "Złota rybka - moje trzy opowieści" - dołożyłem trzy moje zdjęcia i trochę poprawiłem tekst

20 IV 2004 ciąg dalszy wiosennych news'ów na stronie "Rok 2004" - i znów pięć moich nowych, pięknych zdjęć

15 - 19 IV 2004 zakończyłem ostatecznie prace nad zmianą kolorów w witrynie "Mój staw" - nowe kolory dostały wszystkie strony o roślinach i zwierzętach oraz strony ogrodowo-stawowe (tonacja pastelowej zieleni)

Pozostałe strony z mojej witryny zawierające tematy "inne" pozostaną bez zmian. Następnym etapem będzie zmiana kolorystyki wszystkich stron na "Wasze stawy" - ale to będzie robione za kilka dni.

14 IV 2004 uzupełniłem stronę "Mewy..." o trzy moje nowe zdjęcia - wygląda teraz ta strona znacznie ładniej

13 IV 2004 zmieniłem całkowicie stronę "Kaczka krzyżówka" - i oczywiście prezentuję jak zwykle wyłącznie moje zdjęcia

13 IV 2004 i w nowych kolorach strona Rok 2003 oraz strony Rok 1995 -Rok 2000

6 IV 2004 dziś zapraszam do poznania nowej ważki - to tężnica wytworna - no, no! taka nazwa dla ważki!? A właśnie, że bardzo trafna - ale to już zobaczcie sami - jak zwykle wyłącznie moje zdjęcia - ale tym razem tylko 3 sztuki - cóż, te malutkie ważki są takie płochliwe...

5 IV 2004 wiosenne news'y na stronie "Rok 2004" - pięć nowych zdjęć

2 IV 2004 nowa strona i nowe wspaniałe zdjęcia - tym razem na 12 zdjęciach chcę pokazać szaloną ważkę żagnicę okazałą - to jest jedna z największych ( i najpiękniejszych) polskich ważek i jeden z najlepszych lotników nad stawem!

1 IV 2004 czy nowe kolory na stronie "Rok 2004" są lepsze ? Czy lepiej się stronę w takich kolorach czyta i ogląda? Czy inne strony w mojej witrynie także powinne być w takich kolorach? Czekam na opinie!

29 III 2004 szablak krwisty w nowej wersji ! - czyli zapraszam na jego zupełnie nową stronę i w dodatku w nowej szacie graficznej - niedługo wszystkie strony o zwierzętach będą miały taką ciepłą, różową urodę :-) , kończę już zmiany strony "Pływają latają..." i większości podstron

21 III 2004 zbudowałem stronę o rdestnicy kędzierzawej - hehe - chyba się domyślacie, że tym razem to nie strona o kolejnej ważce a o wodnej roślinie :-)

3 III 2004 "ważka, której-nie-ma-w-moich-książkach" pojawiła się nad moim stawem tylko jeden, jedyny raz..., może w tym roku znów przyleci?

6 III 2004 ważka łunica to takie maleńkie czerwone "cóś" latające w maju nad stawem - warto się przyjrzeć tej ważce z bliska - zapraszam na jej nowiutką stronę i (jak zwykle ostatnio) zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

3 III 2004 wiosna'2004 zawitała do mojego ogrodu - trzy wiosenne, radosne  zdjęcia - zapraszam

22 II 2004 tym razem zapraszam do mojego Parku - warto zobaczyć to miejsce otulone grubą  kołderką białego puchu

14 II 2004 Nowości w Gliniankach - Henryk zaprasza do obejrzenia najnowszych zdjęć z tego roku

8 II 2004 pierwsze zdjęcia z roku 2004 - ciekawe czy ktoś za 10 lat uwierzy, że mógł być tak ciepły luty!

5 II 2004 Piotr chciał by jego "oczko" było tak duże i głębokie by można w nim pływać - zobaczmy jak to zrealizował - przybyła więc od dziś kolejna strona na "Waszych stawach"

4 II 2004 dokończyłem stronę o żabie wodnej - jak zwykle wyłącznie moje zdjęcia i jak zwykle bardzo dobre :-)

30 I 2004 jakoś ten zimowy czas tak szybko płynie, już koniec stycznia, a prawie żadnych zmian w mojej witrynie - no cóż - zima ma swoje prawa - i chyba z tych zimowych praw zupełnie nagle a niespodziewanie powstała ta strona - ja tylko ją zbudowałem i prowadzę, i w imieniu Bożeny (Wasze stawy / Piękne stawy Bożeny) zapraszam do obejrzenia jej obrazów!

8 I 2004 ostra zima ścisnęła ostatnio mrozem - kilka słów od Marcina o styropianowej przerębli

6 I 2004 i znów się zaczyna  kolejny rok.... jak trudno wrócić do rzeczywistości po tych wszystkich świętach... dziś skoczymy na chwilę do upalnego sierpnia AD 2003 - to już historia, ale warto na kilka sekund zapomnieć o srogich mrozach, które nas nawiedziły.

2 I 2004 przeniosłem archiwalne zapiski z tego miejsca do nowej strony z archiwami  - czasami aż trudni mi samemu uwierzyć, że prowadzę tę swoją witrynę już tyle lat...

 


 

(c) by Leszek Bielecki 2004Valid HTML 4.01 Transitional
Ta strona spełnia standardy kodu HTML 4.01 Transitional