Wszystkie umieszczone na tej stronie zdjęcia
wykonałem osobiście.

All on this website (c) by Leszek Bielecki

Data powstania strony 17 X 2003r.

Data ostatniej modyfikacji 31 X 2003r.

Kret europejski

Talpa europaea

 

Wolność

Złapanego kreta najlepiej wypuścić na jakiś nieużytek za miastem. Niech sobie tam spokojnie żyje i kopie swoje kopce i korytarze. Krety są pod ochroną prawa i nie wolno ich zabijać.
A gdyby nie były pod ochroną...?

Biedronki nie są pod ochroną prawa ale nikt normalny nie zabije biedronki, która wpadła do biura w upalny lipcowy dzień - złapie i wypuści na dwór. Nikt normalny nie zabije motyla, który wpadł do pokoju. Pewnych rzeczy po prostu się nie robi - ludzie nie zabijają biedronek i motyli...

Dlaczego więc zabijają krety...? Przecież kret nie jest komarem!!!

* * *

Pomyślałem sobie, że skoro aż tyle zdjęć zrobiłem moim kretom to grzechem by było nie dokończyć tej historii. A skończyła się ona na ornym polu ok. 1,5 km od naszego osiedla.

* * *

Przyszliśmy na pole. Trwało to kilka minut. Kret całą drogę spokojnie siedział skulony na dnie wiadra. Teraz znów zaczął szukać sposobu ucieczki.

 

Ostatnie chwile w niewoli. Próbuje się biedaczek wydostać z wiadra do góry. A przecież wolność jest na wprost :-)

 

Tu pięknie można zobaczyć jaka to mała kulka futerka. Jak się za chwilę okaże bardzo ruchliwego futerka!

 

Kiedy zrozumiał, że to już prawdziwa wolność rzucił się w kierunku wysokich traw na poboczu pola. Zrobił to błyskawicznie!!!

 

Żona próbowała mu zagrodzić drogę wiadrem.

 

Zmienił więc kierunek i po kilku sekundach znalazł jakąś większą bryłkę ziemi, pod którą mógł wsadzić czubek ryjka. I to wystarczyło...

...po kilku sekundach (!!!) kret zniknął w ziemi i zamarł bez ruchu. Wiedział, że lepiej się już nie ruszać - że ruszana ziemia zdradzi jego kryjówkę. No cóż, poczekaliśmy jeszcze chwilę i poszliśmy do domu.

Wszystkie zdjęcia umieszczone powyżej wykonałem w dniu
22 IX 2003r.

Ot i wszystko... Myślę, że warto było przeglądnąć te strony, obejrzeć te zdjęcia.

Może ci, co szukają odpowiedzi na pytanie "jak się pozbyć kreta z ogrodu?" trafią na te strony i tu znajdą odpowiedź. I przy okazji spojrzą trochę innym, łaskawszym wzrokiem na ich Odwiecznego Wroga.

Koniec

 

Kret - menu

Pułapka

Niewola

Show

Wolność

Albinos

Strona główna

 

 


To są tzw słowa kluczowe dla wyszukiwarki Google: kret, talpa europaea, ogród, kretowisko, krety, działka, ogródek, krecie korytarze, krecie nory, jak się pozbyć kreta

     Valid HTML 4.01 Transitional
Ta strona spełnia standardy kodu HTML 4.01 Transitional