Data powstania strony: 2 I 2000r.

 

Strona zawiera archiwalne zapiski z 1999 roku dotyczące powstawania witryny

*

Nowy Rok - bawiłem się na Placu Piłsudskiego w Warszawie - zrealizowałem Mój j Sen w realnej rzeczywistości!! Czy to sobie można wyobrazić - przeżyć jedną, jedyną noc jako SEN NA JAWIE - to nie takie proste zrealizować MARZENIE w wieku 43 lat, namówić żonę, zabrać córkę z koleżanką, wszystko zaplanować i przewidzieć, być przeciwko wszystkim "nie-uda-się-to-bez-sensu" - a jednak zrobiłem TO - pojechałem do Warszawy, bawiłem się w 100 tysięcznym tłumie - byłem cząstką LUDZKOŚCI świętującej 2000 rok. Nie macie pojęcia jak chciałem tę NOC przeżyć INACZEJ.

30 XII 1999 przerobiłem generalnie stronę "Osiągnięcia mojej www" i to by było na tyle na to Tysiąclecie. Do dalszej pracy wezmę się w następnym Tysiącleciu - oby też z takimi sukcesami. Patrzę na to zestawienie i wydaje mi się, że trochę na te nagrody zasłużyłem, tak dużo włożyłem pracy w swoją stronę przez te kilka miesięcy, a ile się nauczyłem - przecież we wrześniu to byłem kompletna "ciemna masa" z tych internetowo - www - html 'owych spraw

29 XII 1999 no, no, no! stronka "Bajery" zrobiła się już naprawdę bajerandzka - coś człowieka jednak ciągnie do tych bajerów - nowe "tęczowe" menu i śnieg w ogrodzie sypie aż miło

28 XII 1999 i znów nowa stronka - tym razem dla poszukiwaczy roślin - uważajcie na bagna - to są naprawdę śmiertelne pułapki!!!

24 XII 1999 Po raz ostatni w tym Tysiącleciu składam najlepsze życzenia wszystkim internautom, moim znajomym z internetu i z mail'a a także wszystkim, którzy wspomogli mnie przy tworzeniu tej witryny. Wesołych Świąt!

22 XII 1999 zobaczyłem niedawno u kogoś naprawdę piękne "cacuszko" - oj!!! spodobało mi się bardzo - odmałpowałem, wcześniej odmałpowałem od kogoś inne (te cacuszka to się nazywają: applety) - śliczne - to takie informatyczne klejnoty - oba (zegar i woda) znalazły się na nowej stronie - zapraszam na stronkę "Bajery" .

17 XII 1999 urodziła się kolejna strona "Mądrości ogrodowe" - nie!, nie moje! Chciałbym ją poświęcić na różne cytaty, porzekadła, przysłowia, które znajdę sam lub ktoś je do mnie prześle - może coś interesującego powstanie? (gifów do animków to raczej nie przybyło - dziękuję Wam moi internauci ! ).

16 XII 1999 nowe zdjęcia z jesieni X-XII 1999 - zapraszam na podziwianie ciężkiej pracy mojego osobistego kreta w moim ogrodzie.

10-12 XII 1999r dorwałem się do nowego edytora graficznego (Paint Shop Pro 6) - trochę poprzerabiałem rysunki na stronie "Rysunki" - tą nową wersją edytora rzeczywiście świetnie się obrabia gify. Piszę drugą stronę o roślinach - wyprawa po zdobycz - fajny i miły dla mnie temat. Zrobiłem jeszcze w nocy stronę o substracie - o rety!! na kilka dni mam chyba dość pisania o swoim stawie - jest 2 w nocy, a jutro do pracy.

7 XII 1999r pojawia się stronka o roślinach - to nie poradnik encyklopedyczny - tej wiedzy proszę szukać w książkach - (nie bardzo rozumiem łeb'majstrów od spraw akwarystycznych, namiętnie przepisujących dane o rybkach z książek o nich - wg mnie to bez sensu - mnie znacznie bardziej ciekawi ile rybek danego gatunku posiada autor, jak się chowają, jak je wyleczył gdy chorowały itp. ). Ja piszę o swoich własnych przemyśleniach i udzielam swoich własnych rad a nie mądrości przepisanych z książek. Jak ktoś szuka encyklopedycznych danych o roślinach wodnych to jest o tym mnóstwo lepszych i gorszych książek w księgarni.

25-28 XI 1999r generalne sprzątanie na poszczególnych stronach, zmiana typów i wielkości czcionek, wstawiłem trochę kolorów do swoich stron, bo były za bardzo "oliwkowe", wstawiłem strzałki "skok na: początek - koniec strony", wczoraj dodałem "punkty piwne" do "Różności" - zapraszam do degustacji.

21 XI 1999r powstała stronka o rybach - tak, staw bez ryb to tylko 25% stawu. A na stawie już prawdziwy lód i sypnęło śniegiem - zima!

15 XI 1999r i już wszystko normalnie pracuje na Koti (http://stawlb.koti.com.pl/) , trochę się trzeba jednak narobić przy przenosinach, a ile adresów na katalogach www trzeba pozmieniać, ile maili wysłać, to jednak nie jest takie proste z tą przeprowadzką.

13 XI 1999r super BONUS - przenoszę swoją stronę z republiki.pl na Koti s.c. czyli na 25MB na dysku. Kurde! Miłe to! (wczoraj przyszła wiadomość)

12 XI 1999r eksperymentowałem trochę z bajerami (applety) i nawet kilka dni były one aktywne na mojej stronie - teraz się przekonałem, że wdzięk, skromność i elegancja (och!)( czyli po naszemu: szybkość wczytywania ) to podstawowe i najważniejsze atrybuty dobrej strony (zabajerować się można na śmierć - tylko PO CO ???) - dlatego uprościłem znacznie stronkę i powinna wczytywać się znacznie szybciej. Wyrzuciłem wszystkie ukochane "guziczki", przy których się tyle napracowałem - chyba dojrzałem już do "pełnoletności w www"

5 XI 1999r i tak samo pokolorowałem na stronie "Zrób staw" - podoba mi się takie cacuszko!

4 XI 1999r chciałem się troszkę pobawić w łeb'majstra i pokolorowałem sobie linki do swoich podstron - prawda, że pięknie? Jakie to można cuda zrobić dodając kilka linii kodu.

25 X. - 1 XI 1999r urodziła się pierwsza strona o folii, mam trochę więcej czasu przez święta to i urodziła się też druga - uff - ale się napisałem.

22 X 1999r narodziła się strona o gifach - może się rozrośnie?

21 X 1999r takiego zaszczytu się nie spodziewałem - Strona Miesiąca - ho,ho!!! - jestem dumny jak paw ( w pracy i w domu ) chwalę się wszystkim bo naprawdę się cieszę ! Skończyłem mały rozdział o krasnalach i innych plastikach w ogrodzie.

19 X 1999r wstawiłem sobie full bajer - full statystyka - po co mi to? - nie wiem! - pierwsze mrozy - lód na stawie.

16-17 X 1999r sobota, niedziela piszę stronę II o pojemnikach.

15 X 1999r piątek - powstała strona "Woda" - może niewielka, ale jak ważna - dziwny temat i dziwna strona - ile trzeba zrobić, aby nic nie robić!

14 X 1999r znalazłem fantastyczną stronę o Tatrach - link w linkowni - zachęcam - troszeczkę chodzę po górach - strona jest SUPER ! Doszło kilka nowych zdjęć na stronie o 1999 roku. To o naszym nowym kocie Garfildzie, poznającym co to jest woda w stawie.

13 X 1999r pojawia się nowy rozdział "Pojemniki" - na razie tylko trochę.

12 X 1999r napisałem ustęp o książkach i paragraf 22 o mojej własności - a co , to w końcu moja ciężka harówa, no nie!

11 X 1999r założyłem sobie księgę gości - zauważyłem , że irternautom nie chce się pisać maili - wolą pisać krótkie wpiski do księgi gości - no i dobrze - jest już księga gości - nie bardzo mi się podoba, ale jak za darmo ...

9-10 X 1999r sobota - niedziela strona "Rysunki" już właściwie skończona - oj ! nadłubałem się przy tych rysuneczkach. Pojawia się zalążek strony "Zrób staw" i jej podstron - rodzi się koncepcja jak to technicznie zrobić - już chyba wiem - teraz po prostu trzeba zakasać rękawy i ciężko tyrać. Tyrałem pół niedzieli jak głupi - strona "Kamienie" właściwie gotowa !

6-7 X 1999r przerabiam trochę guzikologię - przybywają pomysły na nowe strony, więc namnożyło by się guzików, a jak by się pięknie i długo wczytywały :-)). Trochę zmieniłem więc "bajerandzkie" guziczki na zwykłe literki i też ładnie...Pojawił się wreszcie w miarę wyglądający rysunek na stronie "Rysunki". Troszeczkę zmieniłem stronkę Różności, bo tam powinne być rzeczywiście różne rzeczy. I doszedł nowy link do ważek - piękne zdjęcia - tylko autora nie mogę złapać - coś podał źle w m@ilu. I pomyślcie wreszcie o Sylwestrze (strona 2000) - a może mi ktoś coś fajnego podpowie - bo też nie mam za bardzo pomysłu - to powinno być coś extra !

3 X 1999r niedziela - od dawna już myślałem o jakimś logo dla siebie - w końcu po realizacji wielu różnych pomysłów (pomysłów oczywiście genialnych - po realizacji - koszmarnych) opracowałem wg mnie coś sensownego - i takie już zostanie - może to trochę za duże (50 KB), ale w końcu, jak ktoś chce się tym posłużyć, to może ściągnąć sobie ode mnie moj_staw01.gif ( ze strony Różności ) jako jedną, małą klatkę i wykorzystać to jako adres do mnie.

28 IX 1999r wtorek - powstaje strona za 1999r - wczoraj zeskanowałem swoje zdjęcia z tego roku, a dziś je opisuję. Coraz lepiej mi to idzie.

25-26 IX 1999r sobota - mam skaner - jest OK (320zł za 600x1200 dpi to chyba dobry zakup) - chyba jestem zadowolony - jakość jest wystarczająca - już szaleję ze zdjęciami - wrócił do łaski guzik 1996 - no przecież wtedy najbardziej intensywnie myślałem jak to wszystko zrobić aby było super ( no i jeszcze "troszeczkę" myślałem, skąd na to wszystko wziąć pieniądze). Efekt tych prac - przybyła strona za 1996 rok. Niedziela - działają już wszystkie strony. Oczywiście wszystko jest jeszcze w trakcie prac - zdjęć będzie przybywać - dwa dni przy komputerze - starczy, na razie trzeba odpocząć - przecież jest niedziela. A i tak wieczorem siadam do maszyny - kończę stronę za 1998 rok - najwyżej coś będę jeszcze dopisywać. Fajnie jest coś skończyć i być z tego zadowolonym.

24 IX 1999r.Miałem chwilkę luzu w pracy - zrobiłem 4 skany - strona 1999 wreszcie działa - a już jutro mam mieć zamówiony kolejny skaner - tym razem 600x1200. Będzie sobota, niedziela - coś chyba wreszcie przybędzie. ( wykasowałem dwa nie potrzebne guziki z 1995 i 1996 - trochę się widocznie kilka dni temu rozpędziłem przy robieniu guziczków - w tych latach to jeszcze wszystko co ze stawem to było w marzeniach )

23 IX 1999r.No nareszcie coś ruszyłem ze stroną z linkami - już działa. Trzeci skaner dalej mnie nie zadowala. Zamówiłem teraz o rozdzielczością 600x1200 . Taki to powinien już być chyba dobry (jak skanuję kota na trawie to chcę widzieć kota na trawie, a nie kota na zielonym tle).

20 IX 1999r.
Strony z różnościami i linki nie działają tylko z braku czasu.
Strony z latami nie działają bo już drugi skaner, który kupiłem był uszkodzony - jutro mam mieć trzeci.
Ale poskanować tyle zdjęć i choć troszkę je opisać - oj, to trochę potrwa.
Strona Żony taka uboga bo nie mam więcej skanów (patrz wyżej).


 

(c) by Leszek Bielecki 1999Valid HTML 4.01 Transitional
Ta strona spełnia standardy kodu HTML 4.01 Transitional