Pracuś... "Pracuś" pracuje...

Data powstania strony 7 II 2004r..

Data ostatniej modyfikacji 4 IV 2004r.

Praca przy stawie - rok 2004

 

Opis prac

Czas i nie tylko...

Temat: Wycięcie wpadających do stawu gałęzi krzewów
25 I 2004r. niedziela

Na dworze było chyba z minus 12 stopni, a  ja bez rękawiczek ("co mi tam mróz") - dwa sekatory i szaleństwo w oczach  :-) i naprawdę naciąłem ogromną kupę gałęzi - całą pracę wykonałem stojąc na lodzie pokrywającym powierzchnię stawu. W ten sposób miałem do tych gałęzi najlepszy dostęp.

Czas pracy: 45 minut
Temat: Montaż filtra
3 IV 2004r. sobota - za tydzień Wielkanoc

Wstawiłem po zimie filtr i pompkę do stawu

Czas pracy: 10 minut
Temat: Wiosenne porządki na brzegach stawu
3 IV 2004r. sobota - za tydzień Wielkanoc

Tak te brzegi zarosły, że już było brzydko, uschnięta trawa, jakieś badyle, było tego stanowczo za dużo - zrobiłem gruntowne porządki na brzegu wschodnim i południowym.

Małe wyjaśnienie - brzeg zachodni to duży skalniak i tam prawie nie ma roboty, a to co muszę zrobić to traktuję raczej jako konieczne prace ogrodowe przy skalniaku niż jako praca "stawowa" - tak samo jest też z brzegiem północnym - tam rosną bukszpany, funkie i to jest też raczej część ogrodu niż stawu.

Czas pracy: 1 godzina
Temat: Nowe wykończenie brzegu wchodniego i północnego przy bukszpanach
1 -7 V 2004r.

Prace jak w temacie - widać zakres prac na stronie
"Rok 2004"

Czas pracy: kilka dni popołudniami
Temat: Demontaż filtra
31 X 2004r. niedziela

Wyjąłem ze strawu filtr, pompę, wszystko wymyłem i schowałem przed zimą.

Czas pracy: 30 minut

 

I to wszystko - nawet w tym roku nie robiłem żadnych porządków po zimie typu "wycinanie uschniętych badyli" - po prostu same zgniły i po kłopocie. Również w tym roku nie wstawiałem nowego kwaśnego torfu do stawu. Nie było takiej potrzeby. Rosnąca od roku moczarka kanadyjska tak pożera wszystko z wody, że po prostu dla glonów zabrakło pożywienia. Tak mi się przynajmniej wydaje...

 

Zestawienie nie obejmuje czasu poświęconego na karmienie ryb, gapienie się na staw, robienie zdjęć, rozmyślanie co zrobić nowego a co przerobić, czytanie książek o stawach, szukanie nazw roślin w książkach, poszukiwanie roślin po dzikich stawkach, poszukiwanie roślin po dzikich łąkach, zbieranie nowych, ładnych kamieni, jeżdżenie po sklepach i rozglądanie się za ciekawymi nowymi roślinami, gapienie się na nowe, nieznane ryby w tych sklepach, sadzenie roślin przy stawie i ich pielęgnację bo to już wchodzi w temat prac w ogrodzie...
Przecież w tym zestawieniu nie będę też pisał np. o koszeniu trawników wokół stawu :-)))

 

 Valid HTML 4.01 Transitional
Ta strona spełnia standardy kodu HTML 4.01 Transitional