Data powstania strony 18 V 2006r.

Data ostatniej modyfikacji 18 V 2006r.

Oczko Tomka


14.05 2006
Witam, mam na imię Tomek, chciałbym poprosić Pana o umieszczenie zdjęć i opisu mojego oczka na pańskiej stronie.

Moje oczko w takiej formie istnieje około 3 lat, wcześniejsze było zbudowane z folii budowlanej, która nie wytrzymała zimy. Następnym razem byłem mądrzejszy i kupiłem folie do oczek o grubości 0,5mm. Dół wykopany był przez 2 osoby, ja i tata. Oczko ma wymiary dł. 3m. szer. 3m i głębokość 1m.

Oczko ma dwie półki i dodatkowy dołek, żeby ryby mogły się schować w zimie. Pierwsza półka jest z roślinami, które rosną w żwirze, bez żadnych doniczek czy koszy. Na drugiej stoi pompa o wydajności 1200 l/h.
Ostatnio kupiłem do niej filtr, który widać na jednym ze zdjęć. Jest jeszcze nigdzie nie schowany. Na tej półce jest ustawiona także donica z grzybieniem.

W tym roku mam zamiar robić strumyk do oczka z "czerwonego kamienia" nie znam jego nazwy, strumień będzie się zaczynał max. na wysokości 50cm. Będzie umieszczony za rollborderem przy kosodrzewinie. Jeśli chodzi o faunę to w oczku mieszka 5 karasi i jeden karp koi. Karasie ostatnio przystąpiły do tarła. W oczku mieszkają tez larwy ważek, pijawki okrągłe (niegroźne dla ryb i człowieka) oraz nartniki, wkoło oczka mieszka kilka ropuch szarych.

 

 
 
 
 
 
 
 

 

* * *

Dziękuję za nadesłane zdjęcia.

 

 


Strona jest umieszczona w witrynie:
Oczko wodne... czyli Mój staw - jak powstawał i jak się zmienia
Zdjęcia i tekst (c) Leszek Bielecki - All on this website (c) Leszek Bielecki

Valid HTML 4.01 Transitional
Ta strona spełnia standardy kodu HTML 4.01 Transitional