Data stworzenia strony 25.IX.1999r

ROK 1996

 

W pewnej książce,autor bardzo usilnie namawiał by przed rozpoczęciem prac związanych z budową stawu zrobić sobie plan - makietę swojego ogrodu i przyszłego stawu.I na pewno miał rację.

Gdy się już wykopie DZIURĘ w ziemi to nie ma takiej siły aby ją przesunąć !

(to moja oryginalna myśl!!! )

(no chyba, że się ktoś naprawdę bardzo postara, ale po co robić sobie tyle roboty)

No dobra,dość żartów... Makieta umożliwia przesuwanie wszystkiego w dowolny sposób. Można przenosić drzewa i grządki i stawy i potoczki i altany i wszystko można po 100 razy sprawdzać. Warto to zrobić. Każdy element ogrodu jest ruchomy z wyjątkiem domu - on już stoi.Można przesadzić kilku letnie drzewo - ale proszę sobie wyobrazić jak przesunąć kilku letni staw - nic nie można zrobić - tylko zasypać i wykopać nowy - czy nie szkoda ???!!!.

 


11.X.1996r.Moja makieta.Dom i działka.Skala 1 cm = 1 m. Czyli 40 m "płotu" wzdłuż drogi przed domem i 20 m w głąb.Prawie 8 arów.

 


A tak wygląda jedna z moich pierwszych wizji ogrodu.

 


To samo, ale z niższego poziomu.W rzeczywistości nie ma placu na ognisko (to zielone kółko).Staw przesunął się bliżej drogi.Jego tylnia krawędź zrównała się z tylnią krawędzią domu.Nie będzie wewnętrznych żywopłotków i wielkiego świerka przed domem.

 


2.XI.1996r.Pełna panorama na cały mój ogród - widok od drogi - w trakcie robienia szalunków pod fundamenty płotu od strony lasku.

.Po prawej stronie będzie ogród warzywny - tam będzie szalała moja teściowa - ja nie cierpię uprawiania marchewek i kapusty - ja w tej części posadzę swoje truskawki - uwielbiam truskawki prosto z krzaczka !!!.Drzewa posadzę w odległości 4 metrów od płotu z sąsiadem, aby nie mieć w przyszłości żadnych problemów gdy drzewa wyrosną.Staw wykopię po prawej stronie tej kupy piasku.Przed stawem będzie część rekreacyjna, odgrodzona od drogi i od oczu niedzielnych,chodnikowych gapiów ażurowymi, gotowymi,wysokimi płotkami.Na płotkach będą rosły jakieś pnące rośliny.

Ten obrazek jest bardzo pomniejszony aby się zmieścił jako całość - sklejony jest z dwóch zdjęć zrobionych z jednego miejsca normalnym aparatem fotograficznym.Jak widać mam kawał pola...